| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
6,00 |
| mokra nawierzchnia |
5,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
1,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
1,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: Mercedes Sprinter Dostawczy II 216 CDI (120kW)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Szkoda że nie ma możliwości wyboru TAK i NIE przy pytaniu czy polecam te opony innym użytkownikom. Bo niby polecam, ale...
Jako opony letnie, ewentualnie na suchą nawierzchnię to TAK, TAK, TAK, ale biorąc pod uwagę możliwości zimowe to NIE, NIE i jeszcze raz NIE.
Osoba która zdecydowała, że są to opony całoroczne jest chyba niespełna rozumu. Na śniegu/błocie przyczepność ZERO. W warunkach zimowych jedzie się na nich jak na zwykłych letniakach i nie ważne czy auto puste czy załadowane.
I nie jest wytłumaczeniem że wielosezonowe - używałem Berlingo na oponach Firestone Multiseason 2 195/65R15 i były naprawdę super w ciężkich warunkach zimowych (praca w Szczyrku w okresie styczeń/luty). Wjazdy pod górę załadowanym autem – żaden problem. Niestety Pirelli All Season to (jeśli chodzi o zimę) klapa zupełna.
Kupując je zastanawiałem się czy taki typ bieżnika (podłużne lamelki bez ząbków) na pewno jest zimowy, ale wtedy uznałem że mądrzejsi to wymyślili. Teraz jestem mądry po szkodzie...
Do wiadra dziegciu dodam łyżkę miodu - na "lato" (czysta, sucha nawierzchnia) opony są super, świetnie się prowadzą, są bardzo ciche co widać (słychać) nawet w dostawczaku.
Reasumując - jeździsz po mieście, lub dobrze utrzymanymi drogami - KUP. Jednak jeśli trafiasz na białą nawierzchnię to kup inne opony, albo… zostań w domu.
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
4,00 |
| mokra nawierzchnia |
4,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
1,00 |
| jazda w błocie pośniegowym |
1,00 |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: -
- ponowny zakup: Nie
Opinia użytkownika: Opona wielosezonowa, a nie nadaje się do używania w warunkach zimowych. Odrobina śniegu i auto lepiej zostawić w garażu, problem z ruszeniem, hamowaniem czy zmianą kierunku. Trochę więcej śniegu i niezależnie od ciężaru ładunku, bez wzgledu na sprawność kierowcy - 90% szans na brak możliwości kontynuowania jazdy. Pierwszy raz od 20 lat potrzebowałem pomocy, by wyjechać na główną odśnieżoną ulicę. Kilka razy nie udało się dojechać do klienta. I to wszystko na oponach, które zostaly zakupione w grudniu 2020. Lepiej na śniegu zachowywały się letnie opony koreańskiej marki.