| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
- |
| poziom hałasu |
- |
| amortyzowanie |
- |
| sucha nawierzchnia |
4,8 |
| mokra nawierzchnia |
4,8 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
- |
| ścieralność |
- |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 5000 - 10000km
- miejsce użytkowania: -
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: Mercedes Klasa V Van W447 Van 250 BlueTEC 4MATIC (140kW) (190KM)
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Opony Michelin Primacy 4 użytkowane są w Mercedesie V-klasa z 2016 roku. W tym roku zaczynają swój pierwszy sezon użytkowania, wiec opinia jest dla nowych, świeżo zakupionych opon. Auto firmowe więc styl jazdy bardzo mieszany, lecz nie robi dużych przebiegów w skali roku (ok 10k km).
Zalety:
Komfort jazdy: Opony dobrze tłumią nierówności, są w miarę ciche i sprawiają, że jazda V-klasą jest przyjemna. Komfort na dobrym poziomie, nawet przy większym obcią��eniu.
Przyczepność na suchej nawierzchni: Dobra – samochód prowadzi się pewnie, nawet przy wyższych prędkościach. Hamowanie również bez zarzutu.
Trwałość: Na obecną chwile ciężko określić. Zbyt krótki czas użytkowania.
Wady:
Nie było jeszcze sytuacji, która by ewidentnie pokazała wady tych opon. Zobaczymy co będzie przy dłuższym użytkowaniu.
Cena: Michelin to zawsze pewna jakość, ale w porównaniu do konkurencji (np. Continental czy Goodyear), cena jest dość wysoka – warto polować na promocje.
Podsumowanie:
Michelin Primacy 4 to dobre opony klasy premium, które sprawdzają się w dużym aucie. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, oceniam je na 4.