| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
4,00 |
| poziom hałasu |
5,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
6,00 |
| mokra nawierzchnia |
5,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
5,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: -
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Polecił mi tą oponę wulkanizator, są naprawdę rewelacyjne, niewielkie zużycie samej opony a mam przejechane ponad 40000 km na tych oponach, niestety właśnie zostały sprzedane razem z samochodem, wcześniej miałem Michelin również były dobre ale jednak Dunlopy są lepsze i cichsze, te Michelin były wszędzie określane jako cichobieżne i długodystansowe, oponę Dunlop SP30 szczerze polecam był to mój najlepszy zakup wart swej ceny a kupiłem je jako nowość, zresztą we wszystkich testach ta opona biła konkurencję na łeb i szyję
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
6,00 |
| poziom hałasu |
6,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
6,00 |
| ścieralność |
5,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: powyżej 15000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: umiarkowany
- pojazd: -
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Szukałem opon, które będą dobre zarówno na suchej jak i na mokrej drodze i był to dobry zakup, praktycznie brak zwiększenia oporów toczenia w czasie deszczu, auto ładnie przyspiesza i hamuje, na mokrym i suchym, opony b. ciche dające "lekkie" prowadzenie auta, dobra relacja ceny do jakości, ścierają się normalnie, czyli ani za szybko, ani też nie są ponadprzecietnie trwałe. nie wiem jak na lodzie, śniegu i w czasie mrozu, bo wtedy zakładam zimówki, jeżdżę tylko po asfalcie, polecam zakupy w sklepie, szybko i solidnie
| Charakterystyka |
Ocena |
| wygląd opony |
5,00 |
| poziom hałasu |
6,00 |
| amortyzowanie |
5,00 |
| sucha nawierzchnia |
5,00 |
| mokra nawierzchnia |
6,00 |
| jazda po śniegu i lodzie |
- |
| jazda w błocie pośniegowym |
- |
| opory toczenia |
5,00 |
| ścieralność |
4,00 |
| awaryjność |
- |
- przejechany dystans: 2000 - 5000km
- miejsce użytkowania: w terenie i poza miastem
- styl jazdy: spokojny
- pojazd: -
- ponowny zakup: Tak
Opinia użytkownika: Opony po czterech miesiącach i 3,2 tys. km bez oznak zużycia. Na suchej nawierzchni poza miastem (w zakresie prędk. 90 - 120 km/h) wyjątkowo ciche, zapewniające dobry kontakt z nawierzchnią. Gwałtowne, nagłe hamowania, szybko pokonywane łuki znoszą bez zarzutu - żadnych pisków, krótka droga hamowania. Miękka mieszanka daje wysoki komfort jazdy i nie przenosi odgłosów z nawierzchni. Dobrze tłumi nierówności. Na mokrej nawierzchni auto jak przyklejone - niewielkie, kontrolowane uślizgi tyłu podczas deszczu na zakręcie przy 80 km/h (z tyłu Dębica Navigator - ok. 15 tys. km) do opanowania, jednak przód przyspawany do drogi - pełna kontrola nad autem. Biorę udział w amatorskich zmaganiach na homologowanym do Mistrzostw Europy torze kartingowym (Daewoo Lanos 1,6 i obecna skoda) - w zimie/wiosną - pokonując mocniejsze auta w klasie, więc może trochę doświadczenia zdobyłem:) Na marginesie: odradzam jednak szaleństwa na drogach - prawa fizyki obowiązują a granica cienka. Ale Dunlopy zdecydowanie polecam. Warte grzechu.