gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 03.10 8.00 - 20.00
Wtorek 04.10 8.00 - 20.00
Środa 05.10 8.00 - 20.00
Czwartek 06.10 8.00 - 20.00
Piątek 07.10 8.00 - 20.00
Sobota 08.10 8.00 - 16.00
Niedziela 09.10 nieczynna

Semperit COMFORT - LIFE

opony Semperit COMFORT - LIFE

Semperit COMFORT - LIFE

Ocena: 4,8 / 6,0 1111800 Ilość opinii 36
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Semperit

Zamów opony
Semperit COMFORT - LIFE

Sprawdź ofertę opon Semperit COMFORT - LIFE w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Semperit COMFORT - LIFE

Semperit COMFORT - LIFE to letnia opona klasy średniej. Przeznaczona jest do samochodów średniego segmentu. Polecana jest w szczególności do segmentów od sub-supermini do compact, a w szczególności do takich aut jak Ford Ka, Peugeot 206, VW Polo, Seat Ibiza. Zapewnia dobrą kierowalność, odpowiednią przyczepność a także krótką drogą hamowania. Opona jest trwała i komfortowa. Sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i w trasie.

Wzdłuż obwodu Semperit COMFORT – LIFE przebiegają Trzy proste kanały obwodowe. Wraz z eliptycznymi nacięciami na bokach gwarantują sprawne osuszanie bieżnika i lepszą przyczepność nawet przy dużych opadach deszczu. Woda usuwana jest na boki, dzięki czemu zjawisko aquaplaningu zostało w znacznym stopniu zredukowane. W środkowej części bieżnika znajdują się dwa żebra. Ich zadaniem jest przekazywanie ruchów kierownicy na drogę. W połączeniu z solidnym pasem barkowym uzyskano wysoką stabilność trakcji, przyczepność na zakrętach oraz płynne sterowanie. Liczne, ostre krawędzie bieżnika gwarantują również lepsze przełożenie mocy na drogę oraz szybszą reakcję na hamowanie. Wysoki komfort podróżowania to zasługa odpowiedniego wyważenia, a także rowków na barkach. Dzięki nim szumy i drgania powstające podczas toczenia zostały zredukowane. W efekcie uzyskano niski poziom hałasu wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Została wykonana z mieszanki gumowej z dodatkiem sylikatowym. Tworzywo jest odporne na zużycie i wysokie temperatury. Wraz z płaskim profilem przyczynia się do redukcji oporów toczenia. Płaski profil to także większa powierzchni styku z podłożem. Dzięki temu naciski zostały optymalnie rozmieszczone, natomiast bieżnik zużywa się wolno i równomiernie, co gwarantuje długie przebiegi i niezmienne właściwości przez długi czas.

„Zawsze w drodze” – to hasło reklamowe marki Semperit, która otworzyła przed ponad 150 laty pierwszą w Europie fabrykę produkującą wyroby gumowe. Firma obecnie jest częścią koncernu Continental. W zakładach i laboratoriach Semperit pracuje blisko siedem tysięcy osób. Roczne obroty firmy przekraczają pół miliarda euro.

rozmiar indeksy cena
Semperit COMFORT - LIFE 165/80R13 87 T XL 165/80R13 87 T 337 zamów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.