gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Środa 20.06 7.00 - 22.00
Czwartek 21.06 7.00 - 22.00
Piątek 22.06 7.00 - 22.00
Sobota 23.06 8.00 - 16.00
Niedziela 24.06 nieczynna
Poniedziałek 25.06 7.00 - 22.00
Wtorek 26.06 7.00 - 22.00

Platin Winter RP 30

opony Platin Winter RP 30

Platin Winter RP 30

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 45
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Platin

Zamów opony
Platin Winter RP 30

Sprawdź ofertę opon Platin Winter RP 30 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Platin Winter RP 30

Platin Winter RP 30 to opona zimowa klasy ekonomicznej. Platin jest marką należącą do znanego koncernu Continental, jednego z liderów branży. Opona Platin Winter RP 30 zapewnia bezpieczną a zarazem dynamiczną jazdę w zimowych warunkach. Nowoczesna rzeźba bieżnika sprawdza się zarówno na suchej, mokrej, oblodzonej a także pokrytej śniegiem nawierzchni. Ponadto opona gwarantuje wysokie przebiegi.

Opona Platin Winter RP 30 została wyposażona w podwójny, kierunkowy wzór bieżnika. W centralnej części opony znajdują się dwa żebra składające się z klocków ułożonych w tzw. jodełkę. Taka rzeźba gwarantuje wysokie osiągi na mokrej i zaśnieżonej drodze. Film wodny jest skutecznie przełamywany przez ostre krawędzie bieżnika, które równie dobrze radzą sobie z grubą warstwą śniegu. Po obu stronach opony umieszczono dwa szerokie rowki obwodowe w kształcie zygzaków, które umożliwiają efektywne usuwanie wody i błota śniegowego na boki. Uzyskano w ten sposób dobry kontakt bieżnika z nawierzchnią oraz ochronę przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. W centralnej części opony znajduje się głęboki rowek. Przy wsparciu szerokich żeber zapewnia on lepszą kierowalność samochodem. Ruchy kierownicy są dokładnie przenoszone na drogę, dzięki czemu auto prowadzi się płynnie. Bieżnik opony Platin Winter RP 30 został wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej z dodatkiem silikonu, dzięki czemu zachowuje lepszą przyczepność na śliskiej drodze. Mieszanka jest również odporna na niskie temperatury. Nie twardnieje nawet, gdy słupek rtęci spada poniżej 7 stopni Celsjusza na plusie. Dla lepszej charakterystyki jazdy na oblodzonej drodze, powierzchnię opony pokryto gęstymi nacięciami lamelkowymi o sinusoidalnym kształcie. Tworzą one drobne ząbki, które wbijają się w podłoże gwarantując w ten sposób krótką drogę hamowania oraz pewne ruszanie i przyśpieszanie bez ryzyka poślizgu. Mocne barki opony dodatkowo stabilizują tor jazdy oraz zapewniają odpowiednie rozmieszczenie nacisków na całej powierzchni opony. Dzięki temu opona Platin Winter RP 30 zużywa się wolno i równomiernie.

Opona Platin Winter RP 30 przeznaczona jest dla samochodów osobowych klasy średniej i wyższej do użytku w sezonie zimowym. Jest alternatywnym rozwiązaniem dla markowych opon innych producentów, których zakup wiążą się z dużo większym obciążeniem domowego budżetu.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.