gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Środa 27.10 8.00 - 20.00
Czwartek 28.10 8.00 - 20.00
Piątek 29.10 8.00 - 20.00
Sobota 30.10 8.00 - 16.00
Niedziela 31.10 10.00 - 18.00
Poniedziałek 01.11 8.00 - 20.00
Wtorek 02.11 8.00 - 20.00

Firestone WINTERHAWK C

opony Firestone WINTERHAWK C

Firestone WINTERHAWK C

Ocena: 5,1 / 6,0 1111110 Ilość opinii 7
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Dostawcze
  • Producent: Firestone

Zamów opony
Firestone WINTERHAWK C

Sprawdź ofertę opon Firestone WINTERHAWK C w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Firestone WINTERHAWK C

Firestone WinterHawk C to opona zimowa dla samochodów dostawczych zaliczana do klasy średniej. Marka Firestone od ponad 20 lat jest częścią koncernu Bridgestone. Główną zaletą opony Firestone WinterHawk C jest wysoki komfort jazdy, porównywalny z oponami przeznaczonymi dla samochodów osobowych. Specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika gwarantuje również odpowiednią przyczepność oraz precyzyjne prowadzenie nawet przy większym załadunku. Firestone WinterHawk C radzi sobie zarówno na suchej nawierzchni, jak i w głębszym śniegu.

Opona Firestone WinterHawk C została stworzona dzięki zastosowaniu nowoczesnych programów komputerowych. W oparciu o symulację jazdy na śniegu i lodzie zoptymalizowano budowę bieżnika, tak aby opona zapewniała komfort i bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Każdy element konstrukcji bieżnika został precyzyjnie wyprofilowany. Uzyskano w ten sposób bardzo dobre rozłożenie nacisków. Nawet przy dużym obciążeniu nacisku ciśnienie układa się odpowiednio. Bieżnik zużywa się równomiernie co gwarantuje długie przebiegi. Inżynierowie szczególną uwagę zwrócili na wzmocnienie krawędzi opony. W tej części zastosowano większą ilość gumy oraz mocne bloki, które zabezpieczają boki opony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnętrzna wyściółka oraz mocne opasanie zapewnia ochronę przed deformacją. Do produkcji bieżnika zastosowano nowoczesną mieszankę, w skład której wchodzi krzemionka. Dzięki niej opona zachowuje lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni i przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto guma zużywa się wolno, dzięki czemu bieżnik gwarantuje przejechanie wielu tysięcy kilometrów. Dla poprawy bezpieczeństwa na mokrej drodze zastosowano specjalne nacięcia, które skutecznie osuszają bieżnik. Dwa rowki obwodowe połączone z bocznymi kanalikami odprowadzają wodę i błoto pośniegowe z centralnej części opony. Jest to skuteczne zabezpieczenie przed zjawiskiem aquaplaningu.

Opona Firestone WinterHawk C została stworzona specjalnie dla lekkich samochodów dostawczych. Bardzo dobrze radzi sobie zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich trasach. Opona gwarantuje wysokie przebiegi, dzięki czemu spełnia wymagania stawiane produktom wykorzystywanym w segmencie komercyjnym.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.