gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 28.01 8.00 - 20.00
Sobota 29.01 8.00 - 16.00
Niedziela 30.01 nieczynna
Poniedziałek 31.01 8.00 - 20.00
Wtorek 01.02 8.00 - 20.00
Środa 02.02 8.00 - 20.00
Czwartek 03.02 8.00 - 20.00

Firestone WINTERHAWK

opony Firestone WINTERHAWK

Firestone WINTERHAWK

Ocena: 4,7 / 6,0 1111700 Ilość opinii 1847
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Firestone

Zamów opony
Firestone WINTERHAWK

Sprawdź ofertę opon Firestone WINTERHAWK w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Firestone WINTERHAWK

Firestone WinterHawk to zimowa opona klasy średniej. Firestone jest marką z ponad stuletnią tradycją. Na oponach tej marki linię produkcyjna opuszczały pierwsze Fordy. Dziś należy do koncernu Bridgestone. Opona zapewnia bezpieczne osiągi, precyzyjną kierowalność oraz bardzo dobrą przyczepność niezależnie od rodzaju nawierzchni. Sprawdza się w każdych zimowych warunkach, zarówno na lodzie, śniegu, mokrej oraz suchej nawierzchni.

Firestone WinterHawk to opona o nowoczesnej konstrukcji, która zapewnia wyważone osiągi. Inżynierowie zadbali o wysoką czułość reakcji kół na ruchy kierownicy, stabilną trakcję oraz wydłużenie żywotności. Aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, oponę wyposażono w dwa wzdłużne rowki oraz system rowków bocznych. Taka rzeźba zapewnia bardzo dobry drenaż wody i błota pośniegowego spod bieżnika. Firestone WinterHawk zapewnia również kompresje świeżego śniegu, dzięki czemu zapewnia odpowiednią przyczepność. Lekko kierunkowy wzór gwarantuje zabezpieczenie przed zjawiskiem aqua i snowplaningiem. Rozmieszczenie klocków bieżnika zostało zoptymalizowane przy użyciu programów komputerowych. Ich powierzchnia pokryta jest gęstą siatką, drobnych, sinusoidalnych nacięć lamelkowych, które zapewniają odpowiednią trakcję i krótką drogę hamowania na śliskim podłożu. Lamelki zwiększają liczbę krawędzi. Do produkcji opony Firestone WinterHawk zastosowano mieszankę gumową, którą wzbogaconą komponentem krzemionki. Poprawiono w ten sposób przyczepność na mokrej nawierzchni. Guma jest również odporna na działanie niskich temperatur. Nie traci swoich właściwości i gwarantuje pewną jazdę. Aby poprawić sterowność podczas jazdy na wprost i na zakrętach zastosowano mocne klocki na barkach oraz wzmocnioną strukturę ściany bocznej. Strefa barkowa zapewnia stabilną jazdę, przyczepność boczną oraz utrzymuje równomierne rozłożenie nacisków. Opona ściera się równomiernie, dzięki czemu może służyć przez kilka długich sezonów. W rankingu ADAC motorwelt (wydanie 2008) opona Firestone WinterHawk uzyskała notę godna polecenia.

Firestone WinterHawk to opona przeznaczona na sezon zimowy. Sprawdza się w każdych warunkach. Przeznaczona jest dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy, zarówno w kompaktach, rodzinnych sedanach i kombi, jak i w autach luksusowych. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem do codziennej eksploatacji.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.