gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 24.10 8.00 - 16.00
Niedziela 25.10 10.00 - 18.00
Poniedziałek 26.10 8.00 - 20.00
Wtorek 27.10 8.00 - 20.00
Środa 28.10 8.00 - 20.00
Czwartek 29.10 8.00 - 20.00
Piątek 30.10 8.00 - 20.00

BFGoodrich Winter G

opony BFGoodrich Winter  G

BFGoodrich Winter G

  • Producent: BFGoodrich

Zamów opony
BFGoodrich Winter G

Sprawdź ofertę opon BFGoodrich Winter G w naszym sklepie.

Opony BFGoodrich Winter G

BFGoodrich Winter G to produkt klasy średniej przeznaczony na sezon zimowy. Marka BFGoodrich wchodzi w skład koncernu Michelin. Opona oferuje wysokie osiągi oraz przyjemną i bezpieczną jazdę w trudnych warunkach. Zapewnia wyjątkową przyczepność, dzięki czemu możliwa jest nawet szybka jazda zimą.

BFGoodrich Winter G to następczyni modelu Winter 2 T/A. Spisuje się zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Posiada specjalną symetryczną rzeźbę, która odpowiada za wysoką przyczepność na śniegu i lodzie. Kierunkowy bieżnik zaprojektowano tak, aby uzyskać dużą powierzchnię styku opony z podłożem. Takie rozwiązanie zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę. W trudnych warunkach główne kanały o dużej szerokości umożliwiają sprawne odprowadzanie wody i błota pośniegowego, które zalega na drogach. Dzięki bocznym wyprofilowanym rowkom ciecz odprowadzana jest na zewnątrz opony. Bieżnik opony posiada również liczne nacięcia lamelkowe. Umożliwiają one rozdzielanie filmu wodnego, dzięki czemu zmniejszają ryzyko aquaplaningu. Lamelki mają również za zadanie poprawienie przyczepności i skrócenie drogi hamowania. W celu poprawienia stabilność podczas szybkiej jazdy w BFGoodrich Winter G zastosowano specjalne opasanie 0o. Dodatkowo mocne klocki na barkach umożliwiają precyzyjne sterowanie oraz szybkie reakcje na ruchy kierownicą, które przenoszone są wprost na podłoże. Dzięki takim właściwościom opona sprawdza się nawet w trudnych sytuacjach drogowych. Do produkcji opony wykorzystano wysokiej jakości mieszankę o dużej odporności. Bieżnik zużywa się wolno i równomiernie. Dodatkowym atutem opony jest atrakcyjny wygląd. Motyw ostrych pazurków na barkach opony jest odzwierciedleniem jej właściwości w zimowych warunkach. Kolejną zaletą opon BFGoodrich Winter G jest stosunkowo niska cena.

BFGoodrich Winter G to zimowa opona przeznaczona dla samochodów osobowych. Należy pamiętać o tym, że kilka rozmiarów modelu Winter G posiada taki sam bieżnik jak poprzedni model - Winter 2 T/A. Opony różnią się jednak znacząco mieszanką gumową, z jakiej zostały wykonane, dlatego nie można stosować ich na jednej osi. Mimo podobieństwa wizualnego parametry tych opon są zupełnie inne. Należy je traktować jak dwie różne opony.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.