gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Czwartek 30.03 8.00 - 20.00
Piątek 31.03 8.00 - 20.00
Sobota 01.04 8.00 - 16.00
Niedziela 02.04 10.00 - 18.00
Poniedziałek 03.04 8.00 - 20.00
Wtorek 04.04 8.00 - 20.00
Środa 05.04 8.00 - 20.00

Opony do Ford

Wybierz model Ford
Marka Ford

Ford

Henry Ford pierwsze przygody z konstruowaniem samochodów rozpoczął pod koniec XIX wieku. Swój pierwszy model samochodu sprzedał za dwieście dolarów, a pieniądze zainwestował w dalszą produkcję. Firmę próbował zakładać dwukrotnie, dopiero za trzecim razem odniosła ona oczekiwany sukces. Ford Motor Company powstaje w 1903 roku, jego założycielem był Henry Ford wraz z inwestorami zachwyconymi możliwościami zdolnego projektanta konstruktora.

Pierwszy model produkowany przez firmę nazywał się Model A. Jednak prawdziwym sukcesem okazało się wyprodukowanie w 1908 roku modelu T (premiera najpierw odbyła się w Europie, później w Stanach Zjednoczonych). Do lat 30-stych sprzedano ponad 15 milionów modelu T.

W latach 30 w firmie Forda nastał kryzys. Nie trwał on jednak długo. Wkrótce Ford rozpoczął produkcję i montaż ośmiocylindrowych silników, które do tej pory przeznaczone były tylko dla najbogatszych klientów. Silniki te przeznaczone były do montażu w masowej produkcji modelów budżetowych. Zdołał to zrobić dzięki nieustannemu obniżaniu kosztów produkcji: m.in. zastosowanie taśmy produkcyjnej, dzięki której złożenie samochodu z 12 godzin, skrócone zostało do 2 godzin, zatrudnianie niewykwalifikowanych robotników. Podczas wojny, Ford produkował na rzecz wojska.

W 1964 roku zadebiutował Ford Mustang. Początkowo nic nie zapowiadało jego sukcesu. Jednak niska cena i ogromny potencjał samochodu, szybko zjednał mu zwolenników. Ford zaczął osiągać tak dużą sprzedaż, że musiał zacząć ograniczać produkcję, by nie płacić olbrzymich kar za udział w rynku większy niż 60 procent.

Ford osiągał sukces nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W latach 80-tych w Europie zadebiutował Ford Escort, a chwilę po nim Ford Fiesta. Następnie pojawił się Ford Sierra i Scorpio. W latach 90-tych, dzięki ściślejszej współpracy z niemiecką filią Forda, powstały Mondeo i Focus, które odniosły ogromny sukces.

Ford jest piątym co do wielkości producentem samochodów na świecie (i w Europie) i drugim w Stanach Zjednoczonych. Ford jest właścicielem wielu marek m.in. Lincoln, Volvo, Mercury. W 2008 roku firma wyprodukowała 5,5 mln samochodów i zatrudniała około 213 tys. pracowników w 90 fabrykach na całym świecie. W 2010 roku zysk netto firmy wyniósł 6,6 mld dol.

Popularne modele forda produkowane współcześnie: Ford Ka, Fiesta, Focus, C-MAX, Mondeo, Fusion, Galaxy, S-MAX, Ranger.

Ford współpracuje z wieloma producentami ogumienia w zakresie dostarczania opon na pierwsze wyposażenie. Na modelach Forda znajdziemy opony większości producentów ogumienia na świecie: opony Goodyear, opony Michelin, opony Bridgestone, opony Firestone czy opony Hankook i inne. Spójrzmy na kilka przykładów:

  • Goodyear Excellence - Ford C-Max, Fiesta, Focus, Focus ST, Fusion, Kuga, Mondeo, S-Max;
  • Goodyear UltraGrip 7+ - Ford C-Max, Fiesta, Focus, Fusion, Galaxy, Ka, Mondeo, Transit Connect;
  • Goodyear UltraGrip Performance 2 – Ford Fiesta, Fusion, Galaxy, Mondeo, S-Max;
  • Bridgestone ER300 - Ford Focus;
  • Michelin Energy Pilot - Ford Focus C-MAX;
  • Michelin Energy - Ford KA
  • Michelin Pilot Primacy - Ford Mondeo.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.