gpw
Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt: 7-22   Sb-Nd: 8-20    (52) 341 88 10

Yokohama PARADA Spec-2

opony Yokohama PARADA Spec-2

Yokohama PARADA Spec-2

Ocena: 4,6 / 6,0 1111600 Ilość opinii 52
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Yokohama

Zamów opony
Yokohama PARADA Spec-2

Sprawdź ofertę opon Yokohama PARADA Spec-2 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Yokohama PARADA Spec-2

Yokohama PARADA Spec-2 to opona letnia klasy Premium. Przeznaczona jest dla szybkich samochodów osobowych wysokiej klasy. Polecana jest zarówno do aut sportowych wyposażonych w silniki o bardzo dużej mocy. Opona znalazła się w seryjnym wyposażeniu takich aut jak Toyota Celica, Honda Prelude, Mitsubishi Eclipse. Atutem opony Yokohama PARADA Spec-2 jest również atrakcyjna rzeźba, która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników tuningu.

Yokohama PARADA Spec-2 to wysokiej klasy asymetryczna opona klasy UHP. Opona przystosowana jest do bardzo szybkiej jazdy. Aby uniknąć deformacji profilu zastosowano specjalne wzmocnienia na bokach oraz dodatkową warstwę osnowy w wewnętrznej strukturze bieżnika. Dzięki temu opona lepiej znosi przeciążania. Nie traci oryginalnego kształtu, dzięki czemu oferuje swoje wyjątkowe właściwości przez długi czas. Do produkcji opony Yokohama PARADA Spec-2 zastosowano specjalną mieszankę gumową z dodatkiem Siliki. Tworzywo gwarantuje lepszą przyczepność na mokrej drodze. Jego najważniejszą właściwością jest bardzo duża odporność na wysokie temperatury, które powstają na skutek tarcia opony o podłoże podczas bardzo szybkiej jazdy. W zewnętrznej strefie bieżnika znajdują się Poprzeczne, koliste nacięcia oraz szeroki wzdłużny kanał.. Dzięki nim uzyskano efektywne odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z podłożem. Bieżnik dobrze przylega do podłoża, co gwarantuje dobra kierowalność nawet podczas obfitych opadów deszczu. Wewnętrzna strefa opony Yokohama PARADA Spec-2 została pokryta krzyżującymi się nacięciami. Struktura zwiększa sztywność oraz zapewnia odpowiednią liczbę ostrych krawędzi. Dzięki temu bieżnik zachowuje wysoką przyczepność oraz zapewnia szybką reakcję na przyśpieszanie lub hamowanie. Konstrukcja bieżnika umożliwia również optymalny rozkład sił nacisku, przez co opona Yokohama PARADA Spec-2 zużywa się jednolicie. W ten sposób okres użytkowania opony wydłużył się.

Yokohama to ceniony na całym świecie niezależny, azjatycki producent opon dla wielu segmentów rynku. Jest szóstym pod względem wielkości producentem opon na świecie. Yokohama jako jedyny dostawca opon na wyścigi WTCC, wspiera drużyny i kierowców na WTCC. Wielką zaletą wyścigów jest to, że uczestniczące samochody są bardzo zbliżone do seryjnych aut pod względem konstrukcji i parametrów.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.