gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Środa 20.06 7.00 - 22.00
Czwartek 21.06 7.00 - 22.00
Piątek 22.06 7.00 - 22.00
Sobota 23.06 8.00 - 16.00
Niedziela 24.06 nieczynna
Poniedziałek 25.06 7.00 - 22.00
Wtorek 26.06 7.00 - 22.00

Yokohama C DRIVE AC 01

opony Yokohama C DRIVE AC 01

Yokohama C DRIVE AC 01

Ocena: 5,2 / 6,0 1111120 Ilość opinii 186
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Yokohama

Zamów opony
Yokohama C DRIVE AC 01

Sprawdź ofertę opon Yokohama C DRIVE AC 01 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Yokohama C DRIVE AC 01

Yokohama C DRIVE AC 01 to opona letnia klasy premium (wysokiej). Przeznaczona jest do szybkich samochodów osobowych, a w szczególności do nowoczesnych limuzyn średniej klasy, z silnikami o dużej mocy i pojemności. Przystosowana jest zarówno do jazdy ze stała prędkością na autostradzie oraz podczas intensywnej eksploatacji w ruchu miejskim. Jej zaletą jest również atrakcyjny wzór bieżnika, który pasuje do linii nowoczesnych samochodów.

Konstruktorzy marki Yokohama wzmocnili strukturę opony. Zastosowano dodatkowe opasanie oraz usztywniono ściany boczne. Dzięki temu opona jest w większym stopniu odporna na oddziaływanie siły odśrodkowej podczas szybkiej jazdy. Konstrukcja zapewnia również redukcję drgań. Zastosowanie płaskiego profilu przyczyniło się do zwiększenia powierzchni styku z podłożem. Wewnętrzna strefa bieżnika została wyposażona w trzy głębokie kanały obwodowe oraz łukowate rowki. Takie rozwiązanie zapewnia sprawne odprowadzanie wody oraz ochronę przed zjawiskiem aquaplaningu. Liczne nacięcia bieżnika gwarantują również odpowiednia cyrkulację powietrza, a co za tym idzie niższy poziom hałasu podczas jazdy, Bliżej zewnętrznego barku znajduje się proste żebro wyposażone w drobne, odwodowe nacięcia. Struktura tworzy tzw. efekt szyny. Gwarantuje precyzyjne przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Solidna strefa barków stabilizuje tor jazdy oraz zapewnia przyczepność boczną na zakrętach. Opona została stworzona dzięki zastosowaniu polimerowej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki o nazwie ZERUMA. Tworzywo jest odporna na działanie wysokich temperatur oraz charakteryzuje się niską ścieralnością. Dodatkowo poprawia osiągi podczas jazdy na mokrej i śliskiej nawierzchni.

Yokohama to ceniony na całym świecie niezależny, azjatycki producent opon dla wielu segmentów rynku. Specjalizuje się miedzy innymi w projektowaniu nowoczesnych opon klasy Ultra High Performance. Yokohama jako jedyny dostawca opon na wyścigi WTCC, wspiera drużyny i kierowców na WTCC.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.