gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 13.07 8.00 - 20.00
Wtorek 14.07 8.00 - 20.00
Środa 15.07 8.00 - 20.00
Czwartek 16.07 8.00 - 20.00
Piątek 17.07 8.00 - 20.00
Sobota 18.07 8.00 - 16.00
Niedziela 19.07 nieczynna

Pirelli SCORPION STR

opony Pirelli SCORPION STR

Pirelli SCORPION STR

Ocena: 4,4 / 6,0 1111400 Ilość opinii 52
  • Sezon: Całoroczne
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Pirelli

Zamów opony
Pirelli SCORPION STR

Sprawdź ofertę opon Pirelli SCORPION STR w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Pirelli SCORPION STR

Pirelli SCORPION STR to opona całoroczna klasy premium. Przeznaczona jest dla dużych samochodów osobowych nowej generacji, wyposażonych w napęd 4x4. Szczególnie polecana jest dla aut segmentu SUV(Sport Utility Vehicles). Sprawdza się w każdych okolicznościach pogodowych, dzięki czemu sezonowa wymiana opon staje się zbędna. Pirelli SCORPION STR przeznaczona jest głównie do jazdy na drodze utwardzonej i w lekkim terenie.

Pirelli SCORPION STR została wyposażona w nowoczesny bieżnik zbudowany z trzech prostych żeber oraz wzmocnionych bloków w strefie barków. Aby uniknąć deformacji profilu na skutek przeciążeń oraz dużego ciężaru zastosowano podwójne, stalowe opasanie w wewnętrznej konstrukcji, które dodatkowo wzmocniono poliamidowym kordem. Ponadto opona Pirelli SCORPION STR charakteryzuje się dużą grubością bieżnika. Mieszanka gumowa użyta do produkcji została wzbogacona komponentem sylikatowym jest wysoce odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Pas centralny gwarantuje precyzyjne sterowanie. Wzdłuż bieżnika przebiegają cztery szerokie kanały obwodowe. Łączą się one z poprzecznymi rowkami na bokach. Ich zadaniem jest skuteczne osuszanie bieżnika oraz usuwanie na zewnątrz opony wody i błota pośniegowego. Rzeźba gwarantuje stały kontakt opony z podłożem oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia zjawiska aqua- i snowplaningu. Ponadto zaokrąglone i otwarte barki poprawiają zachowanie nawet w głębokiej wodzie i na grubej warstwie śniegu.

Od ponad stu lat historia opon Pirelli tworzy się równolegle z historią motoryzacji. Narodziny marki miały miejsce w 1872 roku, a produkcja opon ruszyła już pod koniec XIX wieku. Dziś Pirelli Tyre zajmuje na światowym rynku opon piąte miejsce pod względem obrotu. Nieustanna obserwacja zapotrzebowań rynku pozwala technologom Pirelli na kompleksową produkcję, dynamicznie dostosowaną do oczekiwań nabywców. Zdolności produkcyjne Pirelli kreuje zespół aż 25 fabryk, zlokalizowanych na różnych kontynentach.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.