gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Piątek 01.07 8.00 - 20.00
Sobota 02.07 8.00 - 16.00
Niedziela 03.07 nieczynna
Poniedziałek 04.07 8.00 - 20.00
Wtorek 05.07 8.00 - 20.00
Środa 06.07 8.00 - 20.00
Czwartek 07.07 8.00 - 20.00

Pirelli CINTURATO P4

opony Pirelli CINTURATO P4

Pirelli CINTURATO P4

Ocena: 4,5 / 6,0 1111500 Ilość opinii 26
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Pirelli

Zamów opony
Pirelli CINTURATO P4

Sprawdź ofertę opon Pirelli CINTURATO P4 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Pirelli CINTURATO P4

Pirelli Cinturato P4 to opona letnia klasy premium przeznaczona do aut kompaktowych oraz modeli o średniej pojemności i mocy silnika. Model został wyposażony w asymetryczny bieżnik, zbudowany ze specjalnej, ekologicznej mieszanki gumowej. Dzięki temu opona jest bardziej przyjazna dla środowiska, oferuje wysokie parametry trakcyjne a także duży poziom bezpieczeństwa. Ponadto zapewnia komfort podróżowania.

Model Cinturato P4 koncernu Pirelli został wprowadzony na rynek w pierwszej wersji w latach pięćdziesiątych XX wieku. Opona znalazła się w oryginalnym wyposażeniu (OE – Original Equipment) w samochodach takich marek jak Fiat, Mercedes, Peugeot, Volkswagen i Seat. Głównym ulepszeniem w nowej wersji Cinturato P4 jest mieszanka gumowa użyta do produkcji. Inżynierowie marki Pirelli zredukowali w niej oleje wysokoaromatyczne, które zanieczyszczają środowisko. Tym sposobem udało się również zmniejszyć opory toczenia, a co za tym idzie ograniczyć spalanie paliwa. Bieżnik gwarantuje oszczędną jazdę oraz niższy poziom emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni istotną rolę pełni szeroki kanał obwodowy, który wraz z poprzecznymi rowkami zapewnia efektywne usuwanie wody oraz ochronę przed poślizgiem hydrodynamicznym. Ponadto w porównaniu do konkurencyjnych modeli, opona Cinturato P4 zapewnia o 11% krótsza drogę hamowania. Szerokie bloki na krawędziach gwarantują optymalną kontrolę trakcji na każdym rodzaju nawierzchni, oraz wysoką stabilność prowadzenia, nawet podczas skręcania lub dynamicznej jazdy.

Marka Pirelli powstała w 1872 roku. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych producentów opon oraz zajmuje piąte miejsce pod względem obrotu na światowym rynku. Firma dostarcza opony między innymi dla najwyższych modeli Lamborghini. Jej produkty charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowymi osiągami w każdych warunkach, a także estetyką wykonania oraz atrakcyjnym designem.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.