gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Sobota 17.08 8.00 - 16.00
Niedziela 18.08 nieczynna
Poniedziałek 19.08 7.00 - 22.00
Wtorek 20.08 7.00 - 22.00
Środa 21.08 7.00 - 22.00
Czwartek 22.08 nieczynna
Piątek 23.08 8.00 - 18.00

Nokian WR G2

opony Nokian WR G2

Nokian WR G2

Ocena: 5,0 / 6,0 111110 Ilość opinii 425
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Nokian

Zamów opony
Nokian WR G2

Sprawdź ofertę opon Nokian WR G2 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Nokian WR G2

Opona Nokian WR G2 to opona zimowa klasy premium (wysokiej) o asymetrycznym wzorze bieżnika. Producentem opony jest fiński koncern Nokian, który przywiązuje szczególną wagę do wdrażania nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań i materiałów. Opona Nokian WR G2 została stworzona z myślą o zmiennych zimowych warunkach charakterystycznych dla regionu Europy Środkowej. Gwarantuje wysoką przyczepność i dokładne sterowanie nawet na śliskiej nawierzchni. Dzięki dużej wytrzymałości gwarantuje wysokie przebiegi.

Opona Nokian WR G2 została wyprodukowana z mieszanki gumowej z dodatkiem naturalnych olejów roślinnych oraz związków krzemionki. Inżynierowie zredukowali do minimum ilość toksycznych olejów wysokoaromatycznych. W efekcie uzyskano lepsze właściwości w niskich temperaturach oraz redukcję oporów toczenia Opona zapewnia niższe zużycie paliwa, a co za tym idzie mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jest to nowoczesny i ekologiczny produkt, który spełnia surowe dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Opona zastała wyposażona w unikalną, asymetryczną rzeźbę. Bloki w kształcie klinów gwarantują stabilną jazdę na każdym rodzaju nawierzchni, na śniegu, lodzie oraz na mokrej drodze. Zewnętrzna strefa opony Nokian WR G2 została wyposażona w ostre nacięcia lamelkowe, które gwarantuję lepszą przyczepność, krótszą drogę hamowania oraz dynamiczne ruszanie i przyśpieszanie bez ryzyka poślizgu. Mocne klocki bieżnika oraz wzmocniona strefa barków zapewniają przyczepność boczną podczas pokonywania zakrętów oraz dokładne przenoszenie ruchów kierownicy wprost na drogę. Konstruktorzy zadbali również o bezpieczną trakcję na mokrej nawierzchni. Szerokie rowki obwodowe zapewniają szybkie osuszanie bieżnika. Rzeźba skutecznie przecina film wodny, dzięki czemu zredukowane zostało zjawisko aqua i snowplaningu. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, opona Nokian WR G2 została wyposażona we wskaźnik zużycia bieżnika (DSI). Znajduje się on w centralnej części opony. Wytłoczone cyfry oznaczają grubość gumy w milimetrach. Znacznik umożliwia stałą kontrolę opony. Opona Nokian WR G2 to produkt szczególnie godny polecenia. Opona łączy w sobie wysoką jakość wykonania i ekologiczne rozwiązania w zakresie doboru materiałów, z jakich wykonano bieżnik. Jest przykładem na to, że produkty przyjazne dla środowiska naturalnego mogą pod wieloma względami przewyższać produkty wiodących marek. Nokian WR G2 gwarantuje wyjątkową przyczepność i optymalną kontrolę trakcji. Jest polecana wszystkim kierowcom, którzy Sieną bezpieczną i komfortową jazdę.

Opona Nokian WR G2 przeznaczona jest dla samochodów osobowych klasy średniej i wyższej. Sprawdza się zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie.

rozmiar indeksy cena
Nokian WR G2 245/50R18 104 V XL NO 245/50R18 104 V 1 008 zamów

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.