gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Poniedziałek 17.06 7.00 - 22.00
Wtorek 18.06 7.00 - 22.00
Środa 19.06 7.00 - 22.00
Czwartek 20.06 7.00 - 22.00
Piątek 21.06 7.00 - 22.00
Sobota 22.06 8.00 - 16.00
Niedziela 23.06 nieczynna

Fulda KRISTALL 4X4

opony Fulda KRISTALL 4X4

Fulda KRISTALL 4X4

Ocena: 4,2 / 6,0 1111200 Ilość opinii 15
  • Sezon: Zimowe
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Fulda

Zamów opony
Fulda KRISTALL 4X4

Sprawdź ofertę opon Fulda KRISTALL 4X4 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Fulda KRISTALL 4X4

Fulda Kristall 4X4 to zimowa opona terenowa klasy średniej. Fulda jest znaną marką, specjalizującą się w produkcji ogumienia. Firma należy do koncernu Goodyear. Opona Fulda Kristall 4X4 gwarantuje bardzo dobre osiągi w zimowych warunkach. Odpowiednia przyczepność i krótka droga hamowania to zasługa nowoczesnej rzeźby bieżnika oraz wysokiej jakości gumy użytej do produkcji. Poza wysokim poziomem bezpieczeństwa opona Fulda Kristall 4X4 oferuje również wysoki komfort jazdy.

Fulda Kristall 4X4 została opracowana pod kątem specyficznych właściwości ciężkich samochodów z napędem 4x4. Do jej produkcji wykorzystano mieszankę gumową z dodatkiem nowego składnika na bazie krzemionki. Dzięki niemu opona Fulda Kristall 4X4 zachowuje lepszy kontakt z zaśnieżoną i oblodzoną nawierzchnią. Guma zachowuje elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach, co przyczynia się do poprawy przyczepności oraz skrócenia drogi hamowania. Kierunkowa rzeźba gwarantuje wysoką ochronę przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Wzdłużne i boczne rowki skutecznie usuwają wodę i błoto pośniegowe z powierzchni styku bieżnika z podłożem. Dla zapewnienia precyzyjnego sterowania zastosowano ciągłe centralne żebro, które gwarantuje szybką reakcję kół na ruchy kierownicy. Podczas jazdy na wprost strefa barkowa zapewnia stabilna trakcję. Na ostrych zakrętach powstaje siła odśrodkowa, którą bloki barków pochłaniają, dzięki czemu samochód zachowuje odpowiednią przyczepność boczną. Cała powierzchni bieżnika pokryta jest gęsto falistymi nacięciami lamelkowymi, które gwarantują odpowiednią charakterystykę w szczególności na śniegu. Dzięki nim nawet ciężkie warunki na drodze nie zakłócają płynnej i komfortowej jazdy. Dla obniżenia poziomu hałasu, który powstaje podczas toczenia, inżynierowie zastosowali bloki o różnych rozmiarach, które nakładają się na siebie. Taka rzeźba gwarantuje zmniejszenie amplitudy szumów oraz płynny kontakt z podłożem. Wpływa to na redukcję generowanego hałasu.

Fulda Kristall 4X4 to opona zimowa zaliczana do segmentu High Performance. Przeznaczona jest do jazdy szosowej. Została stworzona z myślą o nowoczesnych, sportowych samochodach z napędem na cztery koła oraz aut typu SUV. Największym problemem w pojazdach tego typy jest duża masa, która utrudnia kontrolę trakcji na śliskim podłożu. Opona Fulda Kristall 4X4 posiada dodatkowe wzmocnienia, dzięki czemu zapewnia odpowiednią kierowalność i krótką drogę hamowania.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.