gpw
Połącz się z naszym konsultantem
Zobacz godziny pracy infolinii »

Godziny pracy infolinii w najbliższych dniach

Niedziela 14.08 nieczynna
Poniedziałek 15.08 nieczynna
Wtorek 16.08 8.00 - 20.00
Środa 17.08 8.00 - 20.00
Czwartek 18.08 8.00 - 20.00
Piątek 19.08 8.00 - 20.00
Sobota 20.08 8.00 - 16.00

Firestone MULTIHAWK

opony Firestone MULTIHAWK

Firestone MULTIHAWK

Ocena: 4,7 / 6,0 1111700 Ilość opinii 314
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Firestone

Zamów opony
Firestone MULTIHAWK

Sprawdź ofertę opon Firestone MULTIHAWK w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Firestone MULTIHAWK

Firestone Multihawk to opona na sezon letni klasy medium. Została stworzona z myślą o użytkownikach samochodów osobowych średniej klasy. Multihawk gwarantuje dokładne sterowanie oraz przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Produkowana jest w szerokiej gamie rozmiarów, dzięki czemu pasuje do większości popularnych modeli samochodów.

Firestone Multihawk powstała jako następczyni modelu Firestone F590FS. Budowa karkasu pozostała taka sama, zmianie uległa rzeźba bieżnika. Dzięki zastosowaniu komputerowej optymalizacji wzoru uzyskano dokładne rozproszenie na całym obszarze kontaktu bieżnika z podłożem. Zaowocowało to niższymi oporami toczenia i równomiernemu zużyciu bieżnika. Poprawiona konstrukcja bieżnika gwarantują wyważone osiągi nawet przy dużych prędkościach. Dzięki lepszemu rozmieszczeniu nacięć uzyskano odpowiednią ilość ostrych krawędzi bieżnika. Opona Firestone Multihawk lepiej trzyma się drogi. Udało się również skrócić drogę hamowania. W porównaniu z poprzednią generacją odcinek skrócił się o pełną długość samochodu. Aby poprawić zachowanie opony na mokrej drodze, zwiększono o 6% niezabudowaną powierzchnię bieżnika. Duża przepustowość oraz ulepszony profil ścianek kanałów obwodowych w centralnej części opony, umożliwiają szybkie osuszanie bieżnika oraz redukują występowanie zjawiska aquaplaningu. Dla większej stabilności zastosowano sztywniejsze klocki bieżnika. W centralnej części znajduje się trójwymiarowy mostek, który łączy klocki na bokach. Konstrukcja umożliwia dokładniejsze sterowanie na suchej nawierzchni. Materiały, z jakich została wykonana zawierają mniejszą ilość toksycznych węglowodorów nasyconych. Opona Firestone Multihawk jest wyjątkowo oszczędnym rozwiązaniem do codziennej eksploatacji. Gwarantuje długie przebiegi oraz przyczynia się do mniejszego spalania paliwa. Spełnia wszelkie dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące ochrony środowiska, ponieważ gwarantuje niższą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Firestone Tire and Rubber Company to producent wysokiej jakości opon, który zasłynął, jako główny dostawca dla Firmy Ford Motor Company. Firma powstała w 1905 roku, natomiast od 1988 jest częścią azjatyckiego koncernu Bridgestone. W ofercie firmy znajdują się wysokiej klasy modele osobowe, dostawcze, ciężarowe a także specjalistyczne opony rolnicze.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.