gpw
Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt: 7-22   Sb-Nd: 8-20    (52) 341 88 10

Firestone FHSZ80

opony Firestone FHSZ80

Firestone FHSZ80

Ocena: 4,9 / 6,0 1111900 Ilość opinii 248
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: Osobowe
  • Producent: Firestone

Zamów opony
Firestone FHSZ80

Sprawdź ofertę opon Firestone FHSZ80 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Firestone FHSZ80

Firestone FHSZ80 to letnia opona klasy średniej przeznaczona do samochodów osobowych średniej i wyższej klasy o dużych mocach i pojemnościach silnika. Model najlepiej sprawdza się w autach o sportowym charakterze. Zapewnia dokładne sterowanie i dużą przyczepność zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Jej atutem jest również atrakcyjny wizualnie, agresywny wzór bieżnika, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tuningu.

Opona Firestone FHSZ80 została stworzona dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, jakimi dysponuje koncern Bridgestone. Model posiada dwuwarstwową konstrukcję bieżnika. Po zużyciu jednej warstwy odsłania się kolejna, dzięki czemu model na długi czas zachowuje swoje właściwości. Do produkcji opony zastosowano mieszankę gumową z dodatkiem aktywnego węgla (L.L. Carbon) oraz krzemionki. Tworzywo charakteryzuje się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Dodatkowo poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni, redukuje opory toczenia oraz gwarantuje odporność na zużycie. Rzeźba bieżnika została opracowana w oparciu o doświadczenie konstruktorów zdobyte na torach wyścigowych. Zastosowano w niej technologię O-Bead, dzięki której opona lepiej przylega do rantu felgi. Kolejnym rozwiązaniem jest stalowe opasanie usztywnione bezłączeniowymi przekładkami nylonowymi (tzw. technologia Jointless), które sprawiają, że opona nie ulega odkształceniom nawet podczas bardzo dużych prędkości.

Firma Firestone Tire and Rubber Company powstała w 1905 roku. Od 1988 jest częścią azjatyckiego koncernu Bridgestone. W ofercie firmy znajdują się wysokiej klasy modele osobowe, dostawcze, ciężarowe a także specjalistyczne opony rolnicze. Ciekawostką jest, iż Firestone przez wiele lat był głównym dostawcą opon do pierwszych modeli samochodów firmy Ford Motor Company.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.