gpw
Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt: 7-22   Sb-Nd: 8-20    (52) 341 88 10

Dunlop Grandtrek PT8000

opony Dunlop Grandtrek PT8000

Dunlop Grandtrek PT8000

Ocena: 4,9 / 6,0 1111900 Ilość opinii 2
  • Sezon: Letnie
  • Rodzaj pojazdu: 4x4
  • Producent: Dunlop

Zamów opony
Dunlop Grandtrek PT8000

Sprawdź ofertę opon Dunlop Grandtrek PT8000 w naszym sklepie.

[[ Zobacz opinie ]]

Opony Dunlop Grandtrek PT8000

Dunlop Grandtrek PT8000 to opona letnia klasy Premium dla samochodów z napędem na cztery koła. Najlepiej spisuje się na drogach asfaltowych, jednak poradzi sobie również w lekkim terenie. Przeznaczona jest do dużych samochodów osobowych, a w szczególności do nowoczesnych aut segmentu SUV. Przystosowana jest do dynamicznej jazdy z dużą prędkością.

Opona Dunlop Grandtrek PT8000 została wyposażona w kierunkową, symetryczną rzeźbę bieżnika. Konstruktorzy wzmocnili wewnętrzną strukturę opony oraz zastosowali dodatkową ilość gumy na krawędzi. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do produkcji opony zastosowano wysokiej jakości mieszankę gumową z dodatkiem krzemionki. Tworzywo jest elastyczne, a zarazem odporne na ścieranie. Dodatkowo poprawia przyczepność na mokrym podłożu. Pięciożebrowa konstrukcja przyczynia się także do wydłużenia przebiegów. Naciski są odpowiednio rozłożone na całej powierzchni opony, dzięki czemu bieżnik zużywa się równomiernie. Na suchej nawierzchni odpowiednią kontrolę trakcji zapewniają solidne i szerokie bloki barkowe. Dzięki nim samochód prowadzi się stabilnie i płynnie. Nawet na ostrych zakrętach opona Dunlop Grandtrek PT8000 gwarantuje tzw. przyczepność boczną. Podczas jazdy na mokrej nawierzchni, za bezpieczeństwo odpowiadają cztery szerokie kanały obwodowe oraz rowki na barkach. Rzeźba sprawia, że woda jest szybko usuwana na boki, co w znacznym stopniu redukuje ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Specjalne nacięcia na bokach sprawiają, że dostosowuje się ono do wszelkich nierówności na drodze. W środkowej części opony znajduje się mocne żebro, które odpowiada za przenoszenie ruchów kierownicy na drogę. Odpowiedni kąt nachylenia klocków i rowków gwarantują wysokie osiągi.

Firma Dunlop jest jednym z wiodących, światowych producentów doskonałych opon wysokiej i najwyższej klasy. Początek działalności datuje się na 1890 rok. W roku 1984 firma połączyła się z koncernem Goodyear. Dunlop oferuje ponad 130 różnych opon dla ciężkich ciężarówek, autobusów i pojazdów komercyjnych. Firma Dunlop posiada doskonałą reputację wśród entuzjastów motoryzacji.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisów zawartych w Zasadach korzystania z serwisu oraz Polityce prywatności.