Opony BFGoodrich Macadam T/A
BFGoodrich Macadam T/A to letnia opona klasy medium przeznaczona do samochodów o wysokiej mocy z napędem na cztery koła, takich jak: Honda HRV, Honda CRV, BMW X5, Mitsubishi Pajero, Toyota RAV4, Suzuki Jimmy czy Land Rover Freelander. Rekomendowane użycie opony to w 90% drogi, a w 10% w teren. Model zapewnia optymalną przyczepność niezależnie od warunków atmosferycznych i rodzaju nawierzchni. Gwarantuje również wysoki komfort podróżowania.
Opona BFGoodrich Macadam T/A bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni. Dla lepszego odprowadzania wody zastosowano podłużne rowki oraz agresywny bieżnik z głębokimi nacięciami. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną motoryczność i przyczepność. Dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika zredukowano ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu oraz zapewniono lepsze osiągi podczas jazdy w głębokiej wodzie. Samooczyszczający się bieżnik bardzo dobrze radzi sobie zarówno z błotem, jak i ze śniegiem. Opona swoją wysoką jakość zawdzięcza głównie materiałom, z których została stworzona. Sprawiają one, że opona posiada wyjątkowe właściwości jezdne. Mieszanka gumowa użyta do produkcji opony charakteryzuje się dużą trwałością, co gwarantuje dłuższą eksploatację. Dodatkowo tworzywo posiada właściwości antypoślizgowe. W oponach BFGoodrich Macadam T/A wykorzystano również specjalną powłokę TriGard, patent firmy BFGoodrich. Jest to potrójna poliestrowa osnowa radialna, która sprawia, że opona jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w mniejszym stopniu podlega odkształceniom profilu.
Firma BFGoodrich powstała w 1870 roku. jest najstarszym amerykańskim producentem samochodowego ogumienia. Firma aktywnie wspiera rozwój sportów rajdowych i wyścigowych. Współpracuje z takimi producentami samochodów jak Ford, Citroen czy Subaru. Jest wielokrotnym zdobywcą tytułu mistrza konstruktorów w rajdach samochodowych różnych kategorii.
Opony kupiłem ponieważ nie było takich jakie zamierzałem kupic (bridgestone)... a spieszyło mi się. Opony niestety mają okreslony kierunek rotacji. Nie można więc dowolnie przekładac. Ocena 3 za nieszczelnośc i... ciągłą koniecznośc dopompowywania jedego z kół... aż do usunięcia usterki... Dwie 6 za cichą pracę na asfalcie (przynajmniej w porównaniu z poprzednimi oponami ) oraz... szybkość oczyszczania sie opony... +
opony są rewelacyjne szczególnie na mokrej drodze, w czasie deszczu odprowadzają każdą ilość wody i auto jedzie jak po szynach, na drogach piaszczystych sprawują się całkiem dobrze, na szutrach (zrobiłem na Islandii ponad 2000km) to była przyjemność jazdy, i co ważne wytrzymały naprawdę spore kamienie - wprost brak uszkodzeń, gorąco polecam naprawdę warto. Podobno na tych oponach jeżdżą antyterroryści w Warszawie
Uważam , że ta opona jest warta zakupu lepiej się sprawuje niż oryginalnie montowane Brigestony b.dobrze oczyszcza bieżnik z drobnych kamieni i piasku (po założeniu byłem w szoku tak waliło po nadkolach) , po jeździe na większych kamieniach i ostrych nie widać śladów zużycia , dobrze odprowadza wodę , na zakrętach nie piszczy , po przejechaniu 10000 km zużycie 1mm
Używam tych opon przez dwa sezony letnie. Głównie na drogach pozamiejskich i w terenie. Jestem z nich bardzo zadowolony. Bardzo dobrze sprawdzają się na błotnistych, leśnych drogach. Ciche na asfalcie i niezłe na szutrach. Jestem zdecydowany kupić ponownie takie opony.
Zdecydowanie lepsze od fabrycznie montowanych Bridgestone. Doskonale zachowują się nawet w głębszych kałużach, doskonale samooczyszczają się, odporne. Dobre w lekkim terenie, bez zarzutu na utwardzonej nawierzchni. Polecam.
świetny stosunek jakość/cena.
Niezłe opony do SUV'a. W terenie nie testowane. W stosunku do fabrycznie zakladanych Bridgestonow so o 3 klasy lepsze. Duza odpornosc na aquaplanning. Stosunkowo ciche. Niska ścieralność.
Opona raczej dla pojazdów SUV, jest cicha, nawet przy prędkościach powyżej 150, do jazdy po mieście i po asfalcie, teren gorzej, hamowanie na mokrym nieciekawie
Opona zdecydowanie szosowa. W terenie suchym dobra ale błoto lub śnieg taka sobie. Trudno dobrac wszystkie opcje w jednej oponie. Ocena końcowa jednak pozytywna.
cicha, solidna opona za rozsondne pieniądze, warta polecenia, mimo mojego któtkiego przebiegu czuje się wyraźną różnicę z poprzednimi oponami
Ciche na szosie,dobrze prowadzą sie w głębokich kałużachi po piachu. Po śniegu nie próbowałem choć mają oznaczenie M+S.
przyzwoite oponki, do spokojnej jazdy ok, do trudniejszych warunkow poza asfaltem - nie wiem bo nie sprawdzalem ;)
Jest to mój 3 komplet opon letnich i jestem najbardziej z nich zadowolony. Polecam. Dobre opony za rozsądną cene
Jestem bardzo zadowolony. Nawet całą zimę przejeździłem na tych oponach bez konieczności wymiany na zimówki.
Przyzwoite opony na lato jeśli ktoś jeździ w terenie i po asfalcie. Nie hałasują a w błocie też nieźle.
Opony są rewelacyjne. Mam nowego Pajero kupię zimówki. Jestem ciekaw czy jest rozmiar 265/60R18. Pozdrawiam.